O FIRMIE

PHU Botanik oraz Szkółka Drzew i Krzewów zostały założone w 1995 roku przez Adrianę i Macieja Kubskich. Niezbędną wiedzę ogrodniczą zdobyli oni w Akademii Rolniczej w Poznaniu na Wydziale Ogrodniczym. Ich specjalnością jest nasiennictwo i szkółkarstwo.
W okresie do 1998 roku głównym przedmiotem działalności PHU Botanik było wykonywanie usług w zakresie projektowania i kształtowania krajobrazu. Od 1998 roku, kiedy to powstał punkt handlowy Centrum Ogrodnicze KUBSCY, przedmiotem działalności firmy stał się handel artykułami i sprzętem ogrodniczym. Firma nadal, choć w zmniejszonym zakresie, wykonywano usługi zakładania i pielęgnacji terenów zieleni.
Szkółka Drzew i Krzewów produkowała wiele gatunków i odmian roślin ozdobnych poszerzając każdego roku swoją ofertę o interesujące nowości, oferując je do sprzedaży w siedzibie Szkółki, a przede wszystkim w Centrum Ogrodniczym KUBSCY w Gdańsku. Posiadaliśmy większość gatunków odmian zamieszczonych w katalogu roślin Związku Szkółkarzy Polskich. Pod koniec roku 2020 Centrum Ogrodnicze Kubscy zostało zamknięte.

Aktualnie wykonujemy usługi w zakresie zakładania ogrodów oraz terenów zielonych, nasadzenia drzew, krzewów na terenie Gdańska, Sopotu, Banino, Pruszcz Gdański i okolice.